Bahenní bitvu jsme vyhráli

Na naše počasím zdemolované hřiště dorazil celek ze Slaného, který byl favoritem tohoto zápasu. Soupeř to začal potvrzovat ihned. Měl převahu a téměř nás nepouštěl přes půlku. Slaný si vytvořilo i gólové šance, ty ovšem náš gólman se spoluprácí obrany zneškodnil. Hra se postupně začala vyrovnávat. Po závaru jsme nastřelili dokonce tyčku a několikrát jsme ke gólu byli blízko. Hosté hrozili ze standartních situací, kterých měli nespočet. Branka nepadla a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu 0:0.

Na začátku druhé půle se ještě ozvali hosté ze Slaného. Potom ovšem předali taktovku domácím. Bojovný výkon všech hráčů přinesl ovoce. Santler byl sražen v pokutovém území a nemohlo následovat nic jiného, než pokutový kop. K tomu se postavil Santler, který penaltu vybojoval a také ji proměnil - 1:0. Po této brance nasadilo Slaný totální ofenzívu. K vidění bylo mnoho sporných situací a strkanicí na obou stranách. Největší šance Slaného přišla chvíli před koncem. Po dalším skvěle zahraném rohovém kopu hostů se před naší bránou spustil neuvěřitelný závar, ovšem Kalousek si zázračně pohlídal čisté konto a napravil tak zaváhání, po kterém chvíli před tím vstřelili hosté gól z ofsajdu. Do poslední minuty nás Slaný tlačilo, ovšem měli jsme i kus štěstí. Zápas jsme tedy vyhráli 1:0.

Novo Kladno - SK Slaný  1:0  (0:0)

Branky: Santler